Altın Çağ Anaokulları ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Altın Çağ Anaokulları olarak 2 ile 6 yaş arasındaki çocukları okulumuza kabul ediyoruz.

Erken Kayıt Avantajları

Yıl içinde herhangi bir zaman diliminde kayıt için başvurabilirsiniz. Kayıt dönemleri dışında yaptığınız başvurular sınıf kontenjanlarımıza göre değerlendirilir ve size bu yönde geri bildirim verilir.

Her yılın Mart ve Nisan ayları içinde erken kayıtlarımız gerçekleşmektedir. Erken kayıt döneminde kayıt olmanız halinde erken kayıt indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Kayıtlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için okulumuza mail ya da telefon yolu ile ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Başvuru Sürecimiz

Kayıt için telefon veya mail yolu ile bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Size özel zaman ayırmamız için randevu alarak gelmenizi önemsiyoruz. Kayıt görüşmesi sırasında kurum psikologlarımız siz anne-babalar ile birebir görüşme yaparak, sizleri Altın Çağ Anaokulları hakkında detaylı bilgilendirecektir.

Kayıt görüşmesi sırasında Altın Çağ Anaokullarının tarihi, eğitim anlayışı, büyük bir önemle hayata geçirdiğimiz Reggio Emilia Yaklaşımı, okul-aile işbirliği konusunda derinlemesine bilgi sahibi olabileceksiniz.

Görüşmeye daha fazla zaman ayırabilmeniz  açısından ilk görüşmeye siz anne-babaların yalnız gelmesini öneriyoruz.

Sizinle yaptığımız görüşmenin ardından ise sizleri çocuğunuzla birlikte ikinci bir görüşmeye davet edeceğiz. Yapılan ikinci görüşme sırasında sizler okulumuzun işleyişi, proje tabanlı eğitim anlayışımız hakkındaki sorularınızı kurum psikologlarımıza sorabileceksiniz. Çocuğunuz ise o yaş grubuna ait sınıf öğretmeni ile birlikte keyifli vakit geçirme, okulu keşfetme şansına sahip olacak. Böyle bir ilk buluşma, çocuğunuzun okula  güzel bir başlangıç yapması açısından bizim için değerlidir.

Altın Çağ Ailesi’nin bir parçası olmaya karar verdiğinizde ise oryantasyon süreci başlar. Oryantasyon ile çocuğunuz okullu olmanın ilk adımını atmış olacaktır. Oryantasyon programı randevu çerçevesinde yürütülür. Bu program çocuğunuzun öğretmeni ile birebir vakit geçirdiği çok özel bir zaman dilimidir. Bu süreç boyunca anne, baba veya çocuğun bakımını üstlenen kişilerden birini okulumuzda misafir ederiz. Çocuğunuz sizi görmek istediği zaman görebilecek, böylelikle ailesi tarafından bırakılmış veya terkedilmiş hissetmeyecektir. Aksine size ya da bakımını üstlenen kişiye duyduğu güveni öğretmenine aktaracaktır. Zaman içinde öğretmenine daha da güvenecek, öğretmeninin onu koşulsuz sevdiğini ve kabul ettiğini; duygusal veya fiziksel herhangi bir ihtiyaç hissetiğinde öğretmeninin onun için orada olduğunu bilecektir. Bu süreç yaklaşık bir veya iki hafta sürmektedir. Fakat bu noktada belirleyici nokta çocuğun ihtiyaçlarıdır. Çocuğun daha fazla bireysel ilgiye ihtiyaç duyması halinde bu süreç uzatılabilir. Oryantasyon süresi boyunca öğretmenlerimizi ve kurum psikologlarımız her çocuğun adaptasyon sürecini yakından izler ve aile ile paylaşımlarda bulunur.

Eğer kayıt süreci ile veya teklif edilen programlarla ilgili bir sorunuz varsa, lütfen e-mail veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Sizi ve çocuğunuzu ilerleyen aylar boyunca daha iyi tanıma şansını dört gözle bekliyoruz.