Biz Kimiz?

Acıbadem ve Dragos olmak üzere iki şubede hizmet veren ALTIN ÇAĞ ANAOKULLARI, 1997 yılından bu yana eğitim ve öğretime aralıksız devam etmekte olan köklü bir eğitim kurumudur. ALTIN ÇAĞ ANAOKULLARI’nın kuruculuğunu Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra, psikoloji alanında uzmanlığını tamamlayan AYŞEGÜL ÜNAL SARAÇ üstlenmiştir.

Altın Çağ Anaokulları 2 yaştan 6 yaşa kadar meraklı okul öncesi çocukları için eğitim vermektedir. Altın Çağ Anaokulları olarak biz her çocuğun merak ve keşfetme duygusu ile dünyaya geldiğine inanıyoruz. Çocukların doğal olarak çevrelerini araştırma, dokunarak, hissederek, sorulara sorarak öğrenme eğilimi vardır. Bu eğilim zengin uyarıcılarla dolu bir çevre ve çocukları gerçek anlamda dinleyen, anlayan ve onlara rehberlik eden yetişkinlerin varlığında gerçek öğrenmelere dönüşür. Biz, çocuklara bilginin öğretilebileceğini düşünmüyoruz. Çünkü her çocuk, bilgiyi kendi zihninde yapılandıracak potansiyeli içinde taşır. Biz eğitimcilerin görevi ise onlara sorular sordurtacak, meraklarını test edebilecekleri keşif ortamları sunmak ve öğrenme serüvenlerinde onlara rehberlik etmektir.

Çocukların gerçek anlamda eğitimin merkezinde olduğu, çok yönlü bir eğitim anlayışının benimsendiği okulumuzda Psikoloji ve Eğitim Bilimleri alanındaki son çalışmaları yakından izliyor ve öğrencilerimiz için her zaman daha iyisini hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmek amacı ile eğitim kadromuza önem veriyoruz. Lisans ve yüksek lisans mezunu psikologlar; lisans ve meslek yüksekokulu mezunu öğretmenler ile çalışıyoruz. Alanında uzmanlaşmış Eğitim Danışmanlarımız ile birlikte periyodik olarak meslek içi eğitimler düzenliyoruz. Eğitimde kendini geliştirmeye açık, son gelişmeleri takip eden, öğrenen öğretmen ve eğitimciler ile çalışmak temel ilkelerimiz arasındadır.

YERİMİZ

  • Altın Çağ Anaokulları Acıbadem ve Dragos olmak üzere iki şubede eğitim – öğretime devam etmektedir.
  • Acıbadem Şubemiz adresi; Acıbadem caddesi Güllü Sokak No:5 Acıbadem/Kadıköy
  • Dragos Şubemiz adres; Orhantepe mahallesi Orhangazi sokak No:60 Dragos

Okul Saatleri

Okulumuz sabah 07.30 ile 18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aktif Egitim saatlerimiz 09.30 -16.00 arasındadır. Okulumuzda tam gün ve yarım gün olmak üzere iki farklı program türü uygulanmaktadır.

Okula yarım gün devam eden öğrencilerimizin çıkışı 13.00 – 13.30 arasında gerçekleşmektedir.

Öğrenci-Öğretmen oranları

Altın Çağ Anaokulları olarak 20 yıllık birikimimize güveniyor ve eğitim kalitemizi her yıl daha da arttırıyoruz. Kurumlarımızda iki veya dört yıllık okul öncesi öğretmenleri ve lisans veya yüksek lisans mezunu psikologlarla çalışıyoruz.

Sınıf mevcudumuz yaş gruplarına göre 10 ile 15 arasında değişmektedir. 2,5 – 3 -4 yaş sınıflarımızda eşit sorumluluğa sahip iki partner öğretmen bulunmaktadır. Ayrıca Modern Dans ve Bale, Müzik derslerine alanında uzman branş öğretmenleri çocuklara eşlik etmektedir. Okulumuzda tam gün bulunan 2 Native İngilizce öğretmeni vardır.

Altın Çağ Anaokullarını Nasıl Ziyaret Edebilirim?

Altın Çağ Anaokullarını ziyaret etmek için okulumuza mail ya da telefon yolu ile ulaşarak randevu alabilirsiniz. Randevu alarak okulumuzu ziyaret ettiğinizde okulumuzun tarihi, eğitim anlayışı, çocukların günlük süreçleri, sınıf kontenjanları, okul-aile işbirliği gibi birçok başlıkta kurum psikologlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ziyaretiniz sırasında başvurduğunuz yaş grubunun sınıf ortamlarını gözlemleme şansına da sahip olabilirsiniz. Eğer çocuğunuz ile birlikte ziyaret edecekseniz, bu konuda önceden mutlaka bilgi vermenizi rica ederiz. Bu sayede siz kurum psikologlarımız ile görüşürken, çocuğunuz da kendi yaş grubu öğretmeni ile birlikte keyifli vakit geçirme şansını yakalayacaktır.

Altın Çağ Anaokullarına çocuğumun başvurabilmesi için kaç yaşında olması gerekir?

Altın Çağ Anaokulları olarak 2,5 ile 6 yaş arasındaki tüm okul öncesi çocuklarla ilgili kayıt başvurusu yapılabilir. 30 ayını doldurmuş tüm çocuklar için okulumuza kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren okulumuzda, tecrübeli öğretmenlerimiz eşliğinde ilkokula hazırlık çalışmaları yürütülmektedir. Altın Çağ Anaokullarında uygulanan çocuğa özel programlar eşiliğinde gerçekleştirdiğimiz hazırlık çalışmalarını tamamladıktan sonra, öğrencilerimizi Altın Çağ mezunu olarak ilkokula göndermek bizim için büyük bir mutluluktur!