Altın Çağ Anaokulu olarak, okulun benzer amaç ve değerlere sahip insanların bir araya geldiği bir platform olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle öğretmen kadromuzun her bir bireyi yetenek, alçak gönüllülük, zeka, mizah ve öğrenme yeteneğine bağlı olarak seçilmektedir.
Altın Çağ eğitim kadrosu psikologlardan ve öğretmenlerden oluşan bir ekiptir. Eğitim
Kadromuz Üniversitelerin, meslek yüksek okullarının psikoloji, pedagoji, çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği bölümlerinden mezun eğitimcilerden oluşmaktadır. Kurum
psikologlarımız ve öğretmenlerimiz çocuklar için en verimli koşulları sağlamak amacıyla birlikte çalışmaktadırlar.
Eğitim süreçlerinin planlanması aşamaları psikologlar tarafından gerçekleştirilirken sınıf içi uygulamalar öğretmenlerin sorumluluğunda gerçekleştirilir. Sonrasında psikologlar ve öğretmenler bir araya gelerek gerçekleşen süreçlerin değerlendirmesini yaparak uygulamaları sürdürürler.
Kalabalık psikolog kadromuza ek olarak her sınıfta eşit sorumluluğa sahip iki öğretmen görev almaktadır.
Birlikte çalıştığımız eğitmenlerin her birinin kurumsal Reggio Emilia eğitimlerimize katılımı zorunludur. Bununla birlikte bu yaklaşımı uygulama konusunda kaçınılmaz gereklilikte olan bazı karakter özellikleri de büyük önem taşımaktadır. Reggio Emilia okullarında öğretmen çocuklarla birlikte öğrenen kişidir. Bu nedenle öğretmenlerimiz meraklı, araştırmayı seven, yaratıcı olabilen, mesleki gelişime önem veren niteliktedir ve her şeyden önce çocuğu bir birey olarak görerek onu dinleyebilen kişilerdir.

Altın çağ eğitim ailesinde yeralan öğretmenlerimizde bulunmasını önemsediğimiz özellikleri özetleyecek olursak, Bize göre uzman bir öğretmen bir çocuğun düşüncelerini anlamaktan heyecan duyar. Bununla meşgul olur ve her geçen gün bireyin tabiatını, kişisel karakterinidaha iyi anlayabilecek düzeyde bir zekaya sahip olmalıdır. Bunu yaparken, öğrenciler
tarafından sevilmek için değil, bilakis onların kim olduklarını anlamak ve takdir etmek için yapar. Usta bir öğretmen öğrencilerle eğlenceli vakit geçirir ve onları en yüksek standartta tutar, gözlerinin içine bakar, başardıkları zaman gülümser, ve başarısız oldukları zaman tekrar ayağa kalkmalarını sağlar.

Usta bir öğretmen öğrettiği öğrencilerden karşılık alan bir sınıf vizyonuna sahiptir ve ayrıca bütün gelişim süreçlerinde ne öğrenmeleri gerektiğiyle ilgili tereddütsüzdür. O düşünce özgürlüğünün yapı ve parametrelerle geldiğini bilir. Ve yine o güncel fikirlerden, ve en iyi eğitim programlarının içerisinden ince eleyip sık dokuyarak ve dikkatlice seçerek alır ve kendine uyarlar. O aileleri davet eder ve onların katılımlarına değer verir ve bütün çocukların bütün açılardan değerlendirildiğinden emin olur. Kitap kurdudur ve dünya görüşleri olan bir insandır.

Usta bir öğretmen bir takım oyuncusudur ve o uygulamalarının sınıfı inşa etmek olduğu kadar okulu inşa etmek olduğunu da bilir. İş arkadaşlarından bütünsel geribildirimleri alacak kadar cesur ve önerileri öneriyi verenin önerisinden daha da ileriye götürecek kadar yaratıcıdır.

O aşırı derecede alçakgönüllü ve ne kadar çok öğrenirse o kadar çok sorusu olacağını bilecek
kadar işine meraklıdır.